Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
wspólnota finansjery regulamin o portalu kontakt
HOME GRA ONLINE KONKURS CUP OF FINANCE

Fakty lub fikcja: branża finansowa uważa, że jest gotowa znowu zrujnować świat

Uznając, że minęło dość czasu od ostatniego kryzysu, wysoki menedżer sektora finansowego poinformował dziennikarzy, że jego branża jest gotowa ponownie zdewastować świat. Przedstawiciele wszystkich dużych banków i firm inwestycyjnych uważają, że dane na temat stabilizacji gospodarki świadczą o tym, iż pora na kolejną rundę katastrofalnych strat na globalną skalę.

„Minęło już 5 czy 6 lat, od kiedy po raz ostatni sparaliżowaliśmy główne rynki świata i wydaje się, że już czas, by ponownie zrujnować miliardy ludzi" – powiedział szef Goldman Sachs, Lloyd Blankfein. „Ludzie zaczynają gustować w łatwych wydatkach i inwestycjach. To doskonały moment, by zrobić to, co umiemy najlepiej: uderzyć prosto w serce światowej gospodarki" – kontynuował.

 

Według naszych informacji, znaczna większość bankierów inwestycyjnych zamierza przyjmować skomplikowane, niezrozumiałe papiery, powiązane z długami, skazane na szybką niewypłacalność, a także emitować ryzykowne pożyczki, by doprowadzić tysiące firm do bankructwa.

 

„Pewnego dnia usłyszałem, jak pewien przechodzący człowiek mówił, że zaczął oszczędzać na emeryturę. Pomyślałem – czas wziąć się do roboty" – powiedział szef Morgan Stanley, James P. Gorman. Dodał, że rosnąca liczba nowo zakładanych firm i kupowanych domów jest dla sektora finansowego znakiem, że trzeba zacząć następną globalną recesję, i że „wspaniale będzie ostatecznie zniszczyć euro".

 

 

Na podst. Fact Or Fiction: Financial Sector Thinks It's About Ready To Ruin World Again, The Onion

Powyższy tekst jest skróconą wersją artykułu, który w całości jest dostępny na portalu prosperity.memes.pl
 
Wspólnota finansjery Regulamin O portalu Kontakt
Business Group Dialog Test świadomości finansowej
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności