Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
wspólnota finansjery regulamin o portalu kontakt
HOME GRA ONLINE KONKURS CUP OF FINANCE

Czy Donald Trump zrujnuje crowdfunding?

„Wielki Donald” oświadczył, że zaangażuje się w nową usługę crowdfundingową - FundAnything, która jest nieco podobna do popularnego amerykańskiego KickStartera (w Polsce mamy serwis PolakPotrafi – przyp. tłum).

Podstawowa różnica między tymi dwoma portalami polega na tym, że na FundAnything nie ma żadnych ograniczeń, co do rodzaju finansowanych projektów (o ile nie zostaną uznane za obraźliwe), a jego użytkownicy mogą zachować zebrane fundusze, nawet jeśli nie osiągnęli celu. Trump sam zamierza co tydzień wspierać projekty, pojawiające się na stronie.

 

Jak to zwykle bywa w przypadku Trumpa, jego oświadczenie miało wszystkie cechy marketingowej szopki. W Trump Tower (bo gdzieżby indziej?), na Piątej Alei w Nowym Jorku, zgromadzono tłum ludzi. Następnie Trump przekazał „walizki pełne pieniędzy” na sfinansowanie trzech projektów z FundAnything.

 

Podczas przygotowań do tego wydarzenia, przerwał swoją batalię z Jonem Stewartem, gospodarzem Daily Show, prowadzoną na Twitterze, aby nagłaśniać start projektu. Podkreślał przy tym, że będzie oddawał pieniądze – z dobroci serca.

 Na podst. Will Donald Trump Ruin Crowdfunding?, Seth Fiegerman, Mashable

 
Wspólnota finansjery Regulamin O portalu Kontakt
Business Group Dialog Test świadomości finansowej
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności