Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Dlaczego warto kupować lokalnie

Oto dziesięć najważniejszych powodów, dla których warto myśleć lokalnie, kupować lokalnie i być lokalnym.

Myśl lokalnie, działaj lokalnie, kupuj lokalnie i ciesz się dobrą obsługą, wiedzą o produktach, wysoką jakością. Ze świadomością, że zrobiłeś coś dla przetrwania lokalnych sklepów, usług i dla rozkwitu swojej lokalnej społeczności.

 

Sklepy i inne lokalne biznesy oferują szeroką gamę bardzo dobrych produktów i usług w przystępnych cenach. Wielu ludzi odzwyczaiło się już od tego rodzaju zakupów i mogą być zdziwieni, jak wiele produktów można dostać u małych sprzedawców.

 

Takie zakupy to oszczędność pieniędzy. Położonym poza miastem galeriom handlowym udało się przekonać nas, że małe sklepy oznaczają wysokie ceny. Rzeczywistość tego jednak nie potwierdza.

 

1. Kupuj lokalnie – wspieraj siebie. Badania pokazują, że gdy kupujesz u niezależnych, lokalnych, a nie ogólnokrajowych przedsiębiorców, do innych lokalnych firm, dostawców usług i rolników trafia znacznie więcej twoich pieniędzy. A to wzmacnia ekonomiczne podstawy całej społeczności.

 

2. Wspieraj lokalne społeczności. Organizacje nonprofit otrzymują średnio o 250% większe wsparcie ze strony drobnych przedsiębiorców, niż wielkich firm.

 

3. Utrzymuj wyjątkowość waszej wspólnoty. Gdy kupujemy lokalnie, jemy lub bawimy się, sprawia to, że w naszej wspólnocie czujemy się bardziej jak w domu. Biznesy, które są jedyne w swoim rodzaju, to integralna część wyjątkowości miejsca, w którym żyjemy. Zyskuje również turystyka. „Ludzie, wyjeżdżając na wakacje, szukają miejsc, które będą jakieś, a nie jakiekolwiek".

 

4. Dbaj o środowisko. Lokalne firmy zaopatrują się lokalnie, co redukuje transport. Ich sklepy i zakłady usługowe umiejscowione są zazwyczaj w centrum miasta, a nie na jego skraju. Oznacza to, że mniej przyczyniają się do rozrostu miast, korków, zanieczyszczeń i utraty naturalnych siedlisk.

 

5. Twórz miejsca pracy. Drobne przedsiębiorstwa są największymi pracodawcami w skali kraju i w każdej wspólnocie, zapewniając więcej miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców.

 

6. Ciesz się lepszą obsługą. Lokalne firmy zazwyczaj zatrudniają ludzi, którzy więcej wiedzą o sprzedawanych produktach i mają czas, by poznać klientów.

 

7. Inwestuj we wspólnotę. Lokalni przedsiębiorcy żyją zwykle w tej samej okolicy, rzadziej ją opuszczają i więcej inwestują w jej przyszłość.

 

8. Płać podatki, które zostaną dobrze wykorzystane. Lokalne biznesy w centrach miast wymagają względnie niewielkich inwestycji infrastrukturalnych, co sprzyja bardziej efektywnemu wykorzystywaniu usług publicznych w porównaniu z dużymi firmami handlowymi.

 

9. Kupuj to, czego chcesz ty sam, a nie ktoś inny. Rynek z setkami tysięcy małych biznesów jest, na dłuższa metę, najlepszą drogą do innowacji i niskich cen. Ogromna liczba takich firm, które oferują produkty nie w oparciu o ogólnokrajowe plany sprzedaży, lecz kierują się własnym interesem i potrzebami lokalnych nabywców, gwarantuje znacznie szerszy wybór towarów.

 

10. Wspieraj lokalną prosperity. Przybywa badań, które pokazują, że w coraz bardziej homogenicznym świecie przedsiębiorcy i wykwalifikowani pracownicy chętniej inwestują i osiedlają się we wspólnotach, które zachowały swoje lokalne biznesy i wyjątkowy charakter.

 

 

Na podst. Why shop local, Aspire Worldwide

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności