Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
wspólnota finansjery regulamin o portalu kontakt
Kiedyś myślałem, że jeśli reinkarnacja istnieje, to chciałbym wrócić jako prezydent, papież albo świetny bejsbolista. Jednak teraz wolałbym się narodzić jako rynek obligacji. Będąc rynkiem obligacji, można zastraszyć każdego.
James Carville
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ

6 kroków do bogactwa (znalezione w starej książce)

Jak wydawać mniej, jak oszczędzać więcej, jak efektywniej inwestować, wyjść z długów, nie popaść w długi, szybciej przejść na emeryturę… co roku wydaje się setki tego typu poradników. Jednak najlepszy przewodnik, dotyczący finansów osobistych, opublikowano w 1937 r.

Napoleon Hill, jego autor, pisał w czasach Wielkiego Kryzysu, a wcześniej był doradcą prezydenta Franklina D. Roosevelta i przeprowadził wywiady z „ponad pięciuset osobami, które odniosły największe sukcesy, jakie ten kraj miał okazję zobaczyć". A wszystko po to, by dowiedzieć się, w jaki sposób doszli do swojej fortuny. Wnioski z tych rozmów Hill zawarł w liczącej 200 stron „Myśl i bogać się". Była to jedna z najlepiej sprzedających się książek wszechczasów.

 

Nie spodziewajcie się żadnych porad typu, jak inwestować na giełdzie, bądź jak rozbić bank w kasynie. Co ciekawe, to, co odkrył autor, rozmawiając z ówczesnymi ikonami biznesu, co sprawia, że ludzie odnoszą sukcesy, nie wymaga żadnych skomplikowanych, trudnych do opanowania umiejętności. Hill wyszedł z założenia, że wszystko dzieje się w naszej głowie i rzecz w tym, by pokonać kolejne psychologiczne bariery.

 

Jednak „samo chcieć, to móc nie przyniesie bogactwa" - pisze. Co jest potrzebne? Oczywiście, pragnienie, które staje się stanem umysłu, niemal obsesją. Następnie, precyzyjny plan: sposoby, jak zdobyć bogactwo i potrzebne do tego środki. Do tego trzeba dorzucić upór, który nie zważa na porażki. „(...) takie nastawienie przyniesie bogactwo" – czytamy.

 

 

Na podst. This 6-Step Guide To Getting Rich Is Buried In A 76-Year-Old Book, Mandi Woodruff, Business Insider

Powyższy tekst jest skróconą wersją artykułu, który w całości jest dostępny na portalu prosperity.memes.pl
 
Wspólnota finansjery Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności