Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Czołowy kantor wymiany Bitcoin zaostrza weryfikację użytkowników

W odpowiedzi na niedawne wydarzenia w USA, Mt. Gox, tokijska, internetowa platforma wymiany, obsługująca 80% transakcji z użyciem Bitcoin, oznajmiła, że zaostrza procedury weryfikacyjne wobec użytkowników wpłacających lub wypłacających tradycyjne waluty.

Jest to reakcja na zarzuty o popełnienie przestępstwa, postawione w zeszłym tygodniu przez władze USA grupie osób stojących za Liberty Reserve, serwisem internetowym, który „wyprał" ok. 6 mld „brudnych" dolarów.

 

Weryfikacja obejmuje wysłanie przez użytkownika kopii ważnego dokumentu ze zdjęciem i dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania, jak np. rachunek za prąd.

 

„W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, Mt. Gox zainwestowała w podwojenie liczby weryfikatorów i w tej chwili możemy obsłużyć większość weryfikacji w ciągu 24-48 godzin"- czytamy na stronie kantoru.

 

Departament finansów USA postanowił w marcu, że firmy zajmujące się emisją bądź wymianą pieniędzy w internecie, w tym walut nieemitowanych przez banki centralne, jak Bitcoin, będą podlegały przepisom zapobiegającym praniu brudnych pieniędzy. Wprowadzono rejestrację tych firm przez władze federalne i stanowe, oraz dokumentowanie i raportowanie transakcji.

 

W maju, departament bezpieczeństwa wewnętrznego USA zablokował konto amerykańskiego kantoru www, powiązanego z Mt. Gox, twierdząc, że przeprowadzał transakcje „jako część nielicencjonowanej firmy, świadczącej usługi pieniężne".

 

„Naszym obowiązkiem jest zapewnić godną zaufania i legalną wymianę" – napisała w swoim oświadczeniu Mt. Gox, dodając, że będzie tego wymagał rozwój wirtualnej waluty.

 

Popularność Bitcoin napędzają firmy prowadzące handel elektroniczny, a także użytkownicy, których niepokoi utrata prywatności lub denerwują się z powodu problemów tradycyjnych walut, wreszcie ci, którzy chcieliby wykorzystać „bitmonety" do niedozwolonych celów.

 

 

Na podst. Bitcoin Exchange Bolsters User Verification, Jeffrey Sparshott, The Wall Street Journal

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności