Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Gigantyczna ekspozycja brutto Deutsche Banku na derywaty

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, przez Europę przetoczyła się raczej gorąca dyskusja na temat tego, jak daleko Niemcy są gotowe, a jak daleko powinny pójść, aby utrzymać strefę euro na powierzchni.

Naszym zdaniem, bardzo daleko. Oto przyczyna: zaledwie kilka dni temu ogłoszono, że szacowana ekspozycja brutto Deutsche Banku na instrumenty pochodne sięga 55,6 bln euro (to nie jest błąd w druku), ponad 20 razy więcej, niż wynosi niemiecki PKB.

 

Niemiecki PKB, a ekspozycja brutto Deutsche Banku na derywaty

 

 

Source: Zero Hedge

 

Wielu będzie argumentować, że liczy się ekspozycja netto DB – która jest ledwie ułamkiem ekspozycji brutto. I teoretycznie będą mieli rację. Jednak, jak to podkreśla Zero Hedge, ujęcie netto działa tylko, gdy nie jest przerwany łańcuch zabezpieczeń. W momencie, gdy dojdzie do jego przerwania, przekreśla to wszystkie zakłady. Ponieważ wielu partnerów DB to inne banki w Europie, zarówno ta instytucja, jak i reszta Niemiec, zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na to, aby ujawnić całą prawdę o europejskiej bankowości.

 

 

Na podst. In the long run we are all in trouble, Niels Jensen, Nick Rees, Tricia Ward, The Absolute Return Letter

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności