Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Rothschild, Paulson i Soros stawiają na katastrofę finansową

Jesteś gotów obstawić przeciw trzem najbogatszym facetom na świecie? Jacob Rothschild postawił ostatnio ok. 200 mln dol. na spadek euro. Miliarder i menedżer funduszy hedge, John Paulson, postawił bajońskie sumy na to, że euro straci na wartości, a ceny złota pójdą w górę. George Soros wyłożył w ostatnim kwartale około 130 mln dol. na złoto. Czyżby więc euro miało pójść na dno? Czy ceny złota gwałtownie wzrosną?

Cóż, jeśli nastąpi totalna katastrofa finansowa, prawdopodobnie wydarzą się obie te rzeczy. Media powtarzają, że wszystko będzie w porządku, ale globalna elita wysyła zupełnie inne sygnały. Rothschild, Paulson i Soros wiedzą, co się dzieje w świecie finansów lepiej niż reszta z nas. Fakt, że wszyscy postępują podobnie, powinien być alarmujący.

 

Co więc Rothschild i Paulson przewidują? Czy jesteśmy na krawędzi ogromnego krachu finansowego w Europie? Według Der Spiegel, banki, firmy i inwestorzy szykują się na upadek euro. Pożyczanie między krajami zanika. Menedżerowie aktywów unikają Europy, pieniądze płyną tylko na niemiecki rynek nieruchomości i obligacji. Euro wciąż jest stabilne w stosunku do dolara, ponieważ Ameryka też ma problem z zadłużeniem. Ale inaczej niż w przypadku euro, struktura dolara się nie chwieje. Finansiści zaczynają dostrzegać, że świat tonie w długach i nie jest dobrze trzymać pieniądz fiducjarny. Kiedy takie osoby, jak Paulson i Soros, zaczynają wkładać ogromne sumy w złoto, czas poważnie przejąć się stanem globalnego systemu finansowego.

 

W ubiegłym tygodniu SEC podał, że Soros i Paulson zwiększyli swoje inwestycje w SPDR Gold Trust, największym na świecie publicznie dostępnym ETF, bazującym na fizycznym złocie. Banki centralne na całym globie też kupują złoto : w ostatnim kwartale nabyły 157,5 ton żółtego kruszcu. Były to zakupy na największą skalę w nowoczesnej historii finansów. Ale to może być dopiero początek. Powtarzają się plotki, że Chiny planują nabyć tysiące ton złota, jeszcze w tym roku. Niepotwierdzone spekulacje mówią o 5-6 tys. ton. „Nie mamy dość złota dla Chin, trzeba sporo czasu, by kraj ten nabył taką ilość kruszcu”- mówi Kevin Kerr, prezes Kerr Trading International.

 

A co potem? Nikt nie wie na pewno. Sławny inwestor, Jim Rogers, uważa, że sprawy pójdą w złym kierunku po następnych wyborach. Inni sądzą, że nawet szybciej. Popatrzmy tylko na tempo przepływu pieniędzy. W gospodarce, która rośnie i jest zdrowa, pieniądze mają tendencję do bardzo, bardzo szybkiej cyrkulacji. Ale kiedy gospodarka jest chora - krążą bardzo powoli. I tak właśnie dzieje się teraz. Prędkość cyrkulacji pieniądza jest obecnie na najniższym poziomie w całej współczesnej historii USA. Dokładnie tak samo działo się w latach 30. Ludzie są wystraszeni, trudniej uzyskać kredyt, a pieniądz nie krąży szybko z rąk do rąk. Rothschild, Paulson i Soros szykują się na gigantyczny chaos. A ty jesteś na to przygotowany?

 

 

Na podst. Rothschild, Paulson and Soros All Betting on Coming Financial Disaster, The Economic Collapse

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności