Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Przewodnik po portalu finansjera

Portal Finansjera jest przedsionkiem do świata finansów i inwestycji, i tą drogą pragniemy pomóc polskim Użytkownikom w jak najlepszym zrozumieniu oddziaływania tego świata na Ich finanse osobiste.

Finansjera to przede wszystkim dostęp do praktycznej wiedzy i odpowiednio wyselekcjonowanych informacji, bez których trudno byłoby nam w pełni świadomie uczestniczyć w procesach gospodarczych lub podejmować możliwie najbardziej trafne decyzje inwestorskie. To również niezbędna podstawa do naszego indywidualnego i bardziej opłacalnego myślenia o finansach. Portal ten stanowi również kompendium niezbędne do swobodnego poruszania się w nomenklaturze finansowej i wyjaśniające najbardziej istotne zagadnienia z zakresu rynku finansowego.

Wszystkie informacje pojawiające się na naszym portalu maja formę bieżących wpisów tekstowych, często wzbogacanych wykresami lub innymi elementami graficznymi, których treść oparta jest o materiały pochodzące głównie z wielu rekomendowanych przez nas zagranicznych źródeł i które są uprzednio specjalnie zredagowane w bardziej skompilowanej formie przez pracujących dla nas polskich dziennikarzy.

To oczywiście nie oznacza, że nie korzystamy jednocześnie z różnych lokalnych źródeł, ale proponowane przez nie komentarze czy materiały analityczne muszą być zgodne z naszą własną metodologią postrzegania i oceniania otaczającej nas rzeczywistości, aby w ten sposób merytorycznie wspierać wypracowaną przez nas formułę globalnego poszukiwania pozytywnych zwrotów dla lokalnego portfela inwestycyjnego.

Oceniamy, że w codziennym medialnym natłoku uda nam się wyszukać najwyżej kilkanaście godnych Państwa uwagi materiałów, co pomoże nam tylko w jeszcze bardziej efektywnym zarządzaniu naszym ciągle uciekającym czasem, tym życiowym i tym inwestorskim. Dlatego też nasze opracowania redakcyjne nie przekraczają nigdy formatu jednej strony, a duża część z nich ma wyłącznie skrócony charakter informacyjny.  

Jak już Państwo zapewne wiecie, propagowana przez grupę memes.pl Strategia Inwestycyjna MoneyBall koncentruje się na Aktywnej Alokacji Aktywów, ale wyłącznie w cyklu tygodniowym i tylko na poziomie rynkowego indeksu. Dlatego w naszym procesie inwestycyjnym nie pojawiają się nigdy informacje o poszczególnych spółkach lub zbyt codzienne rynkowe dywagacje. Jesteśmy przekonani, że inne domy inwestycyjne poradzą sobie z tym zadaniem znacznie lepiej.

Strategia MoneyBall to również regularne analizy trendów rynkowych ze zdeterminowaną intencją unikania emocjonalnej pokusy zmierzającej do ich przewidywania czy chociażby wyprzedzania. Stąd nie znajdziecie Państwo na naszych stronach żadnych przewidywań, co do przyszłych poziomów cenowych dla poszczególnych aktywów, tak często stanowiących przedmiot tradycyjnej medialnej debaty.

Wszystkie pojawiające się wpisy zostają odpowiednio zaszeregowane w portalowej meme-pedii, pełniącej rolę żywej encyklopedii z zakresu wiedzy finansowej i inwestycyjnej, lub też trafiają do naszego globalnego kalejdoskopu, który stanowi przegląd najważniejszych bieżących informacji ekonomicznych i szczególnych wydarzeń rynkowych.

Znajdziecie tutaj Państwo również wykresy cenowe dla podstawowych grup aktywów inwestycyjnych, ale uwzględniają one zawsze nakładające się w tym czasie trendy na rynku walutowym. W ten sposób próbujemy Państwa przekonać do postrzegania inwestycyjnego świata wyłącznie przez pryzmat jego złotówkowej wartości.

Aby pomóc Użytkownikom portalu F!nansjera w ich własnym procesie inwestorskim, na każdym z oferowanych przez nas wykresów umieszczamy także graficzne cotygodniowe rekomendacje w formie punktowych sygnałów rynkowych. Ich kolory – od zielonego przez żółty do czerwonego – jednoznacznie ilustrują historię i przydatność  naszych regularnych opinii.

Dla Państwa edukacyjnej zabawy w każdy piątek na naszym portalu pojawiają się Memesiaki, które za każdym razem przynoszą ze sobą kolejny pouczający rysunek satyryczny z życia tej symbolicznej pluszowej finansjery.

Natomiast każda środa to dzień na kolejny szkic z edukacyjnego cyklu Jak to ugryźć, który pomaga nam w bardziej obrazowej ilustracji reguł praktykowanego przez nas aktywnie opłacalnego myślenia.

Z wielu praktycznych względów nie jesteśmy w stanie tłumaczyć dla Państwa wszystkiego tego, co sami uważamy za ważne dla naszego procesu myślowego i dla naszej umiejętności analitycznego obserwowania rozwijającej się na bieżąco sytuacji rynkowej. Dlatego zdecydowana większość materiałów polecanych przez nas w naszej portalowej wideotece (najciekawsze filmy ze świata związane z tematyką finansową) lub ukazujących się pod szyldami portale & blogi (lista najlepszych internetowych źródeł wiedzy o globalnym świecie, finansach i procesach inwestycyjnych, które są przedmiotem stałego zainteresowania grupy memes.pl) i opracowania (kolekcja ważnych i ciekawych dokumentów wspierających nowy sposób myślenia o zarządzaniu finansami i aktywami inwestycyjnymi), cieszyć będą wyłącznie Użytkowników biegłych w języku angielskim, za co już teraz przepraszamy.

Sporo pozycji na liście polecanych książkowych lektur, dostępnych także w naszym finansowym bistro Cup of Finance, doczekało się już swoich polskich opracowań. Tłumaczenia nie wymaga też lista inwestycyjnych celebrytów, największych aktywnych postaci ze świata finansów i rynków kapitałowych, których opinie bardzo sobie cenimy i na których też często się powołujemy.


Warto wiedzieć  to linki do stron internetowych, za którymi kryją się ludzie i inicjatywy ważne dla naszej wspólnej przyszłości i Państwu pozostawiamy prawo do ich oceny i ewentualnego wykorzystania.

Zapraszamy też do udziału w specjalnie przez nas przygotowanym memesowskim Teście Świadomości Finansowej, który szczerze polecamy.
  
Pragniemy również zaprosić Państwa, jako aktywnych Użytkowników naszego portalu, do współpracy przy jego dalszym rozwijaniu i bieżącym redagowaniu.
Każda konstruktywna opinia i każda interesująca propozycja zamieszczenia dodatkowego materiału dla dobra całej portalowej wspólnoty będzie zawsze mile widziana.

Zapraszamy do wspólnego praktykowania uwarunkowań ekonomicznych i procesów inwestycyjnych oraz do wzajemnego naśladownictwa na rynkach kapitałowych!  

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności