Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
wspólnota finansjery regulamin o portalu kontakt
Największym zagrożeniem ze strony Pekinu jest agresywny rozwój kapitalizmu państwowego.
Heriberto Araujo
HOME GRA ONLINE KONKURS CUP OF FINANCE TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ

To nie jest piramida… to nowy model biznesowy

Co z Herbalife? Czy jest to piramida, jak twierdzi menedżer funduszu hedgingowego William Ackerman? A może jest to trwały, rozrastający się biznes, jak uważa zatwardziały kapitalista Carl Icahn? I dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Herbalife jest jedną z największych i najbardziej agresywnych firm marketingu sieciowego. Obiecuje ludziom, że mogą zarobić miliony, jeżeli po prostu zwrócą się do swych przyjaciół i współpracowników – czyli swojej sieci społecznej – z ofertą sprzedaży produktów.

 

Brzmi jak piramida? Ty stajesz się dzięki mnie kupującym i sprzedającym, a później wkręcasz siostrę i brata i oni też (dzięki Tobie) stają się kupującymi i sprzedającymi, a następnie...

 

Tylko, że ten mechanizm nie jest jedynym, dzięki któremu działa Herbalife. Firma ta rozrasta się z dwóch powodów:

 

1. Stosuje strategię marketingu bezpośredniego „każdy z każdym" – pozwala ona ciąć koszty dystrybucji, wspierać indywidualną obsługę i gwałtownie zwiększać ekspozycję. Idealna dla naszego nowego życia w sieci. Inne przykłady siły takiego modelu: eBay, Tupperware i Avon.

 

2. Angażuje ludzi, którzy chcieliby rozpocząć własną działalność gospodarczą, ale nie stać ich na pokrycie wysokich kosztów kupna franczyzy czy sfinansowanie własnej restauracji. Firmy marketingu sieciowego umożliwiają rozpoczęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin, rozwój we własnym tempie, z niskim ryzykiem i kosztami rozruchu, ale przy wsparciu ugruntowanej marki, ustalonych zasad marketingu czy obsługi klienta oraz systemów logistycznych.

 

 

Na podst. It's Not a Pyramid Scheme... It's the New Business Model, Harry S. Dent Jr, Survive & Prosper

Powyższy tekst jest skróconą wersją artykułu, który w całości jest dostępny na portalu prosperity.memes.pl
 
Wspólnota finansjery Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności