Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
wspólnota finansjery regulamin o portalu kontakt
"Morze pesymizmu" to nic fajnego, bo zbyt wielu ludzi się stresuje. Musicie jednak przyznać, że lepiej kupować, kiedy wszyscy są zdenerwowani, niż przyłączyć się do imprezy, kiedy osiągnęła już etap przybijania piątek i wzajemnego poklepywania się po plecach.
David Fuller
HOME GRA ONLINE KONKURS CUP OF FINANCE TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ

Skoncentrowane portfele „kluczem do ponadprzeciętnych wyników”

Badania pokazują, że ten, kto inwestuje w aktywnie zarządzane fundusze, powinien wybierać portfele, które świadomie nie naśladują indeksów. Inaczej ryzykuje, że poniesie wyższe opłaty, przy gorszych wynikach.

Brian Routledge i Anthony Forcione ze State Street Global Advisors uważają, że mocno skoncentrowane fundusze, inwestujące w małą liczbę wyselekcjonowanych spółek, długoterminowo osiągają wyniki lepsze od rynku, mimo że po drodze doświadczają dużej zmienności.

 

Dla porównania, w portfelach inwestujących w dużą liczbę zdywersyfikowanych spółek, wpływ „najlepszych pomysłów" menedżerów nierzadko jest osłabiony. Aktywne fundusze z wieloma spółkami często są krytykowane, że niewiele się różnią od funduszy pasywnie naśladujących indeksy, za to pobierają wyższe opłaty i więcej handlują, co też podbija koszty.

 

 

Na podst. Concentrated portfolios ‘key to outperformance’, Emma Dunkley, The Financial Times

Powyższy tekst jest skróconą wersją artykułu, który w całości jest dostępny na portalu prosperity.memes.pl
 
Wspólnota finansjery Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności