Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Najważniejszy wykres cen złota na świecie

Odkąd złoto w kwietniu spadło poniżej krytycznej linii wsparcia, zalały was niezliczone statystyki, ceny docelowe i wykresy. Co jak co, ale analiz dotyczących złota nie brakuje. Lecz chciałbym, abyście zapomnieli teraz wszystko, co o nim czytaliście w ostatnich 8 miesiącach.

Zapomnijcie o danych o wydobyciu, zgadywankach dotyczących inflacji czy o popycie na biżuterię w Azji. Do licha, możecie nawet usunąć adnotacje na każdym innym wykresie złota, jaki widzieliście w tym roku...

 

Obecnie najważniejszy wykres tego kruszcu na świecie to długoterminowe spojrzenie na współczynnik Dow/złoto, czyli Dow Jones Industrial Average wyceniony w złocie.

 

 

Zakup Dow będzie was dziś kosztował jakieś 13 uncji złota. To długa droga od prawie 45 uncji za Dow w 1999 r....

 

Ten wykres sięga wystarczająco daleko w przeszłość, by zobaczyć koniec ogromnej zwyżki złota w 1980, po której Dow odzyskał równowagę, nim rozpoczął 20-letni rajd. To dość oczywiste, co się dzieje, kiedy Dow w końcu wyrywa się wyżej po latach spadku w porównaniu z żółtym metalem.

 

„Wyceniony w złocie, Dow znajdował się na wielkim, 13-letnim rynku niedźwiedzia" – wyjaśniają analitycy. „Jednakże latem 2011 r. złoto osiągnęło szczyt, podczas gdy Dow kontynuował rajd. Dow (wyceniony w złocie) jest obecnie daleko od swych rekordowych, dotcomowych wyżyn, ale ostatnio szedł w górę. Obecny rajd zaowocował wyrwaniem się ponad linię oporu jego kanału trendu zniżkowego, podobnie jak nowe szczyty po kryzysie finansowym".

 

To, co właśnie widzieliśmy, to wielka zmiana zachowania. Po ponad dekadzie na siedzeniu kierowcy, złoto oddaje teren giełdzie.

W powietrzu wisi zmiana trendu. Nie dajcie się złapać po złej stronie rynku...

 

 

Na podst. The Most Important Gold Chart in the World, Greg Guenther, Daily Reckoning

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności