Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
WSPÓLNOTA PROSPERITY REGULAMIN KLUBU O PORTALU KONTAKT

Kobiety zarządzające funduszami mają lepsze wyniki, niż mężczyźni

Pierwszy aktywnie zarządzany fundusz akcyjny z Wietnamu, zgodny z dyrektywą UCITS (może prowadzić marketing w Europie), będzie prowadzony wyłącznie przez kobiety.

Le Yen Quynh, menedżerka portfela, broni tej decyzji, stwierdzając, że „kobiety podejmują mniejsze ryzyko, niż mężczyźni i są bardziej skupione".

 

Przed kilku laty, francuskie badania wykazały, że fundusze akcji zarządzane przez kobiety uzyskują bardziej stabilne i konsekwentne rezultaty, niż fundusze prowadzone przez mężczyzn, które cechuje dużo wyższa zmienność. 2/3 zbadanych menedżerów aktywów stwierdziło, że przeciętnie, kobiety są w zarządzaniu funduszami lepsze, niż mężczyźni.

 

Jeden z respondentów wysnuł teorię, że jest tak dlatego, iż kobiety są bardziej metodyczne, lojalne i konsekwentne, a przy tym, nie ignorują przeczuć. „Kiedy mężczyźni kupują, mają podejście myśliwych, zdobywców, a ich portfele mają tendencję, by odzwierciedlać stadne zachowania".

 

„Kobiety inwestują więcej czasu w namierzanie trendów i w sposób niezależny korzystają z mnóstwa źródeł wiedzy i spostrzeżeń, by określić wartość, zanim podejmą decyzję".

 

 

Na podst, Women Outperform in Fund Management, Martin Spring

Wspólnota Prosperity Regulamin O portalu Kontakt
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 55 54 32

Polityka prywatności